Rayzone Group

ההוויה הארגונית

קובעת

את היעדים העסקיים

Color_Vertical_logo_Panda_dark.jpg

לקוחות ממליצים מאז שנת 2000

 

מגזר עסקי

במסגרת תפקידי כמנהל החטיבה העיסקית בבזק בנלאומי נעזרתי בשירותיו של אופיר לבניית צוות הנהלה והטמעת שינוי בתרבות הארגונית.

אופיר היה מקצועי ומעורב, יודע לאבחן את הסיטואציה בצורה חדה וברורה, להוציא את המשתתפים מאיזורי הנוחות ולדחוף אותם לתוצאות פורצות דרך.

בעקבות עבודת הצוות בהנחייתו של אופיר הצלחנו לגבש את תמונת העתיד אליה אנחנו רוצים להגיע, זיהינו את הפערים למצב הקיים, ובנינו תוכנית עבודה להשיג את המטרות.

אופיר ליווה את המנהלים בתהליך השינוי והיה שותף מרכזי להצלחת הטמעת השינוי ומימוש האסטרטגיה החדשה של החטיבה.

אופיר יודע מתי להיות נוכח ולאפשר שיחה ודינמיקה בין המשתתפים ומתי הוא צריך להתערב בכדי לוודא שכולם אוטנטיים ולמקד את המשתתפים איך להתגבר על נקודות החולשה, ובכך להפוך את הסדנאות למשמעותיות ואפשקטיביות.

 

אופיר הוא שותף אמיתי להצלחה, אין לי ספק שאעזר בשירותיו בעתיד.

 

דן זיצ'ק

מנכ"ל חטיבה עסקית בזק בינלאומי לשעבר

כיום משמש כמנכ"ל גילת סטקום

מגזר התיישבותי קיבוצי

 

עם ד"ר אופיר דודסקו זכיתי לעבוד בשנים 2013-2016.

ההכרות עם דודסקו נולדה כשקיבוץ שדות ים הבין, שהגיע הזמן לטפל במרחב החברתי שנגס באושיות הקיבוץ, בהנהגת הקיבוץ, בחברים זה בזה, ובחברים שנגסו בעצמם.

הבחירה בדודסקו על פני יועצים ומנחים אחרים נעשתה ממספר נימוקים, אך החשוב שבהם הוא הערך המוסף שדודסקו מביא ושאחרים לא ידעו להביא - וזו יכולתו לזהות לעומק כשלים אישיים וחברתיים למול כוחות ועוצמות אישיות וחברתיות, ולטפל בהם ללא סכרין ומסכה, תוך חתירה מתמדת לתוצאות ארוכות טווח, ועם מתודות סדורות שלא תמצאו בספרות.

במסגרת העבודה המשותפת נגענו דודסקו ואני בכל החזיתות החברתיות, נכנסנו אל אנשים הביתה ולא אגזים אם אומר שהצלנו אחדים מהם, עבדנו עם עתודה צעירה ומנגד עם עתודה של בני הגיל השלישי, קידמנו נשים בקהילה, שיפרנו עבודה של ענפים ומנהלים, היטבנו את מערך השירות לחבר, וביססנו את עבודת ההנהלה, נגענו לעומק במערך החינוך והבריאות ועוד.

במהלך העבודה המשותפת, הזדמנו לפתחנו משברים שונים אותם הוביל דודסקו במיומנות לפתרון, ובהסתכלות על כלל העשייה הגדולה, יצרנו בקיבוץ מהפכות. מהפכות אישיות, מהפכות של שיח חברתי , של התייחסות לנושאים המרכזיים, מהפכות של דפוסי חשיבה, עבודה ופעולה, של הטמעת תהליכים, של יצירת תרבות, והחשובים לי, מהפכה אישית שלי ושל שותפי לעבודה בהסתכלות על עצמי כמנהל ועל הגזרות שתחת אחריותי.

החוויה לעבוד עם דודסקו היא חוויה מעצימה, שלא פעם משאירה פעורי פה את מי שנחשף לחדות ולכישורי הראיה והניתוח של דודסקו, כשהמנה העיקרית היא ליווי אישי והדוק לפעולה ולהשגת תוצאות, ליווי ארוך שנים שנמשך גם אחרי 18:00, וגם לאחר סיום ההתקשרות.

דודסקו הוא "טעם נרכש", ואחרי שטועמים משיטות העבודה של דודסקו ומאישיותו, יעוץ אחר נראה דהוי ורדוד. לשוטף יתאים כל יועץ, מנחה ומלווה, אך כאשר ישנם אתגרים משמעותיים, רב מערכתיים ומשבריים, דודסקו הוא האדם הראשון שאני אפנה אליו בעתיד.

 

דורון חורב, מנהל קהילה בקיבוץ שדות ים בשנים 2012-2016

מגזר פיננסי

 

אופיר היקר,

 

ראשית, אין מספיק מילים בכדי להודות לך על התמיכה, הייעוץ, החברות, הניעור והיכולת לגשר (ועוד ועוד תודות). 

עברנו שבר עמוק בשנת 2013 בפירמה. שבר שהיו לו מחוללים רבים וגרם ל 10 מתוך 16 המנהלים הבכירים והשותפים בחרו לעזוב. 

אין לי ספק שבלי הליווי הצמוד שלך לא היינו עוברים את השבר האמור ומצליחים לבנות מחדש את הפירמה להיות למובילה אותה היתה וחזרה להיות. 

 

כיועץ, אני מודע לעובדה שההצלחה שלנו נזקפת ללקוחות. כיועץ שהוא לקוח, אני יכול להעריך את התרומה האדירה שלך להצלחה המחודשת שלנו. 

 

קשה לתאר את תוכנו ואופיו של השרות שלך. קל לתאר את העובדה שהוא מביא תוצאות. איחוי שברים. פוקוס ניהולי. הצלחה הצלחה הצלחה. 

 

אני מאחל לכל בעלי העסקים להיות חכמים דיים להעסיקך. העלות, הגם שאיננה זולה, שולית היא ביחס לתוצאה. 

 

שנים שאני עוסק בייעוץ וראיתי לצדי יועצים רבים. אינני זוכר ולו אחד שממוקד כל כך בתוצאה ודרך כך עוזר ללקוח לחתור לאחור בכדי למצוא את הדרך, יחד, עם המון מאמצים וקשיים, להגיע אליה (לתוצאה). 

 

המשך והצלח ובעיקר תמשיך לגרום לאחרים להצליח. 

 

בחברות, בתודה, בהערכה,

 

יריב פילוסוף וכל בית גיזה זינגר (וגם בית פילוסוף המחודש)